blog foto 1 296x300 - Trzy rośliny, które spowalniają starzenie się organizmu!Chyba każdy chciałby być wiecznie młody. Promienny, atrakcyjny wygląd to coś, o co podświadomie zabiega się w wieku dojrzałym. Panie stosują specjalnie przygotowane maseczki i kremy odmładzające, panowie wolą natomiast przyjmować określone środki, takie jak suplementy diety. Aby dobrze wybierać i nie poczuć się w żadnym momencie oszukanym, warto poznać trzy rośliny, nieocenione w batalii z postępującą starością.

Eleuterokok kolczasty

Eleutrokok kolczasty to tak naprawdę odmiana żeń-szenia (żeń-szeń syberyjski), który w naturalnym środowisku występuje w nadmorskich lasach Rosji. Przyjmuje postać specyficznego, bardzo rozłożystego krzewu, osiągającego około 2,5 metra wysokości. Co ważne, posiada on zdolności aktywizacji naturalnych sił obronnych organizmu, dzięki czemu może być spokojnie stosowany nawet prze dłuższy czas.

Roślina ta zawiera w sobie kluczowe dla zdrowia ludzkiego glikozydy – eleuterozydy E, F, A, B, B1, D i C. Poza swoimi właściwościami, zapobiegającymi starzeniu, wpływa też na pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego.

Dzika róża

Dzika róża jako roślina wspomagająca leczenie, była wykorzystywana już od wieków, zwłaszcza na terenach zamieszkiwanych przez Słowian. W samej Polsce występuje około 20 jej różnych gatunków. Dzika róża zawiera w sobie bogactwo witamin, z czego najwięcej w niej witaminy C, dlatego tak często używa się jej przy przeziębieniach. Warto też dodać, że właśnie ona, w połączeniu z karotenem, produkującym witaminę A, wpływa w znacznym stopniu na rozjaśnienie skóry. Dzięki tej właściwości można rozjaśniać plamy pigmentacyjne oraz zauważalnie rozświetlać zmatowiałą i zmęczoną skórę. Na dodatek zmiękcza ją i nawilża, dzięki czemu z szorstkiej staje się wyjątkowo gładka i przyjemna w dotyku.

Żeń-szeń pięciolistny

Żeń-szeń posiada także wiele innych nazw, w tym na przykład „wszechletek” lub „panaks”. Niezależnie jednak od tego, jakby na niego nie mówić, posiada wiele właściwości wspierających prawidłowy rozwój organizmu. Zawiera na przykład witaminy, takie jak A i C oraz kilka witamin z grupy B. Znajduje się w nim też bardzo dużo fosforu, potasu, żelaza i manganu. Co ważne, żeń-szeń wpływa na opóźnienie procesu starzenia się, jednocześnie wykazując zdolności regeneracyjne.

Warto wiedzieć, że eleuterokok kolczasty i żeń-szeń pięciolistny znajdują się w preparacie od Earth Power – Phyto Life. Dziką róża jest natomiast składnikiem innego specyfiku tego producenta – Phyto C. Oba wspomniane preparaty świetnie wpływają na zdrowie człowieka.